Menu
Prihlásenie
a registrácia
Po - Št: 9–12 h a 13–16 h, Pia: 9–14 h
+421 220 570 777
Úvod Magazín Zaujímavosti Rafan v teame Tropic Fishing!

Rafan v teame Tropic Fishing!

Exkluzívny rozhovor s Alešom “Rafanom” Mocom o konci jednej etapy, rodine a nových výzvach.

 
Minulý rok priniesol veľa zmien. Platí to aj pre rybársku komunitu, ktorá zaznamenala jeden veľký prestup. Jedna z najväčších ikon českej kapráriny - Aleš “Rafan” Moc opustil značku Mikbaits a stal sa súčasťou nášho teamu Tropic Fishing. A my vám s ním prinášame exkluzívny rozhovor!

Team Tropicu sa mimochodom za posledný rok rozrástol o niekoľkých talentovaných a zaujímavých rybárov. Ich úlovky, recenzie na produkty a ďalšie zaujímavosti môžete sledovať na Tropických sociálnych sieťach - Instagrame či Facebooku. Naši členovia vám radi poradia a pomôžu, aby ste zachytali podobne ako oni, tak neváhajte a opýtajte sa ich na všetko, čo vás zaujíma!

A teraz zase späť k Rafanovi! Prečo sa po 15 rokoch odhodlal k takej zmene? Na čo Rafan chytá? Kam sa tento rok chystá? A je možné skĺbiť rodinný život s rybárskou kariérou? Nielen o tom si Rafan pokecal v novom exkluzívnom rozhovore s Honzou „Carpkillerem“ Hubkou.Sú ľudia, ktorí majú čo povedať. A Aleš „Rafan“ Moc medzi nich bezpochyby patrí. Preto určite stojí za to pozrieť sa na celý rozhovor. To najdôležitejšie z rozhovoru vám ale prinášame aj v písanej podobe, pokiaľ z nejakého dôvodu nemáte možnosť si video pustiť alebo sa chcete na rozhovor napríklad len naladiť pri pauze v práci. Tak poďme na to.

Táto správa nedávno poriadne rozvírila kaprársku scénu. Rafan po dlhých 15 rokoch ukončil partnerstvo so značkou Mikbaits a stal sa súčasťou teamu Tropic Fishing. Čo ho k tomu viedlo? „Ta spolupráca mi určite veľa dala, ale možno aj dosť vzala,“ začína svoje rozprávanie ikona kaprárov a naznačuje, že tím nemyslí len čas.„U Mikbaits som mal za svoju kariéru veľké úspechy, ale poslednou dobou už ma to moc nenapĺňalo a tá spolupráca nefungovala úplne podľa mojich predstáv, tak som to ukončil a hodil za hlavu,“ dodáva s tím, že táto etapa je u konca a nemá cenu ju ďalej rozoberať. Oveľa zhovorčivejší bol ale pri téme, ktorá vás asi zaujíma najviac – čo bude ďalej a na čo dnes Rafan chytá?

Vďaka svobode, ktorú mu dáva Tropic Fishing, má Aleš teraz možnosť vyskúšať všetky možné značky, ktoré ho napadnú a nemusí sa obmedzovať na jednu firmu. Čo dosť kaprárov, ktorí sú viazaní jednou značkou, dosť obmedzuje a zároveň nebaví. Na druhú stranu, Rafan je Rafan a stále je to hlavne v rukách a či chytá na tieto alebo tamtie guľôčky už taký rozdiel nebude :-)
 
Rafanove ruky budú mať v roku 2021 určite dosť práce... Spolu s Carpkillerom, Davidom Maryskom a Karlom Švecom totiž budú vo farbách teamu Mivardi Tropic Fishing závodiť v Maďarsku na prestížnom IBCC. A v tomto legendárnom zložení to bude určite jazda! Určite si nenechajte ujsť online prenos, kde bude o zábavu a snáď aj zaujímavé úlovky postarané! Po Balatone sa s Mardou pod hlavičkou Tropic Fishing vydá na veľký kaprársky závod na Šírave. Po Slovensku už plánuje predovšetkým menšie, dvoj a trojdenné závody. Väčšinu času ale strávi, rovnako ako v posledných rokoch, v kľude na Laby s deťmi a na ďalších tuzemských vodách.

Čo stojí za takou premenou muža, ktorý v minulosti jazdil do Španielska, Francúzska alebo Talianska? Za všetkým hľadaj ženu. A dvoch synov. Rafan totiž založil rodinu, ktorej sa hodne venuje, a už nemá toľko času tráviť mesiace na výpravách v cudzine. Stále síce spomína na Orellanu, Sierra Brava či Ebro, kam sa chce raz vrátiť, ale teraz to nie je priorita, veď veľký a krásny kapry nám plávajú doslova pod nohami a prakticky v každej zväzovej vode aj vďaka K70 a vývoji kapráriny v ČR nájdeme aj viac ako 15kilové ryby.

Pokiaľ ikonu českej kapráriny sledujete na sociálnych sieťach, tak vám iste neunikli videá, na ktorých loví v spoločnosti svojich synov. Musí ich prehovárať, alebo sa malí Dandy a Míša na vodu tešia?

„Zo začiatku som si ich bral so sebou, aby som mohol vôbec na ryby ísť, lenže tých krpcov to teraz baví oveľa viac ako mňa, chcú byť so mnou v prírode a koľkokrát ma prehovárajú, nech ešte nejdeme domov a zostaneme aspoň jednu noc,“ popisuje, ako sa rodí nová rybárska generácia.A tá sa náležite činí. Obaja synovia už majú na konte pekné úlovky, ale pre Rafana je podstatné niečo úplne iné: „Chcel som im ukázať túto cestu, a predovšetkým ich vytiahnuť z gauča, od tabletov alebo monitorov. Toto mi prináša nový zmysel života.“

Ako a na čo malí Rafani chytajú? Koľko dní zvládnu na lodi? A čo Aleš Moc odkazuje všetkým športovým rybárom? Pozrite sa na kompletný videorozhovor na začiatku tohoto článku. A to je v krátkom zhrnutí všetko, zbytok sa dozviete, až si video pustíte.

Nakoniec musíme zmieniť, že v Tropic Fishing na novom e-shope neustále pracujeme a snažíme sa zrýchliť doručenie produktov k Vám domov. Na e-shope máme novú funkciu “ihneď k odoslaniu”, do ktorej neustále pribúda veľké množstvo nových produktov. Keď objednáte len produkty s touto funkciou do 13 hod. v pracovný deň, tak ich ešte v ten deň odošleme. Pokiaľ sa pripravujete na sezónu a neradi čakáte, tak odporúčame túto funkciu určite vyskúšať!

Chystáme pre vás mnoho ďalších zaujímavostí priamo od vody. Môžete sa tešiť na veľa videí, fotiek, článkov a samozrejme na online prenosy zo závodov.
 

6 dôvodov, prečo nakúpiť u nás

Spoznajte nás
  • Doprava pri nákupe od 70 € zadarmo

  • Založené v roku 2000 - tradícia predaja už 20 rokov

  • Benefity pre stálych aj nových zákazníkov

  • Možnosť vrátenia tovaru do 30 dní

  • Najširší sortiment - v ponuke viac ako 100 000 produktov

  • Rybolovu rozumieme - v teame je aj majster sveta

Hodnotenie našich zákazníkov

Ďalšie hodnotenie zákazníkov

100%

Overený zákazník

mám už pár veci od vás a som úplne spokojný za dobré ceny a rýchlosť doručovania,,ste skvelý!!!

100%

Overený zákazník

Nákup odporúčam, všetko prebehlo bez problémov.
  • veľký výber tovaru
  • príjemné ceny
  • rýchle dodanie
Cookies nie sú sušienky
Zbierame anonymné dáta a meriame, aby sme náš web mohli ďalej vylepšovať. Súhlasíte so zberom cookies?