Menu
Späť
Prihlásenie
a registrácia
Späť
Po - Št: 9–12 h a 13–16 h, Pia: 9–14 h
+421 220 570 777

ZĽAVOVÝ PROGRAM

pre získanie zľavy až 18% sa prihláste alebo registrujte
Úvod Magazín Zaujímavosti ROZHOVOR: Kráľ Jizery o svojej špeciálke, Rafanove Gule

ROZHOVOR: Kráľ Jizery o svojej špeciálke, Rafanove Gule

Rafan je kaprárskou legendou, ktorú netreba dlho predstavovať. "A na čo chytáš, že sa ti toľko darí?" je stále jedna z najčastejších otázok, ktorú mu ľudia pokladajú. Tí, čo u nás pravidelne nakupujú, už určite na túto otázku poznajú odpoveď. Rafanove Gule už niekoľko mesiacov môžete exkluzívne zakúpiť na Tropic Fishing.


Jedná sa o veľmi kvalitné ručne vyrobené boilies. Pripravené je vždy v malých sériách na docielenie maximálnej kvality. Zakaždým je pripravené z čerstvých a celých vajec, originálnych starostlivo zostavených boilies zmesí, 100% prírodných konzervantov a ďalších surovín v maximálnej možnej kvalite a kondícii. Hlavnou myšlienkou je dodať zákazníkovi tak kvalitné boilies, ako by sme ho rolovali sami pre seba.
 
Bezprostredne po skončení Letní Jizerské "50", ktorú Rafan vyhral, ​​sme využili príležitosť a vyspovedali "Kráľa Jizery" ohľadom jeho úspešného produktu, vďaka ktorému si pripisujú úspechy aj ďalší rybári. Celý rozhovor si môžete prečítať nižšie.


 

1. Rafane gratulujeme k víťazstvu a hneď na začiatok pre teba máme jednoduchú otázku: Prečo si vybrať Rafanove Gule?

Ďakujem pekne! Odpoveď je jednoduchá – pretože to je poctivá malovýroba, žiadna strojová mäsová produkcia z veľkých firiem. Ja rád hovorím, že je to poctivá "kováčska práca". A tá poctivosť a kvalita je v guličke jednoducho vidieť. Projekt Rafanove Gule nemá ambície zaplaviť trh vo všetkých obchodoch. Je to vo svojej podstate limitovaná výroba v obmedzenom množstve.
 

2. V čom sú Rafanove Gule lepšie ako iné boilies?

Oni nie sú lepšie ako ostatné, takto by som to rozhodne nepovedal. Ale mne fungujú presne tak, ako fungovať majú. Na prvý pohľad je v nich vidieť poctivosť, hrubosť a rozpustnosť, ako uvoľňujú atraktanty. Myslím si, že veľkovýroba boilies, ako to je u mnohých značiek, je úplne odlišná od našich postupov. A to je práve ten kľúčový rozdiel.
 


3. Dajú sa vôbec porovnávať s inými značkami?

Medzi sebou sa jednotlivé príchute porovnávať nedajú. Všeobecne čo sa týka ďalších výrobcov a značiek, ktoré na rybárskom trhu dnes sú. Medzi nimi je množstvo kvalitných malých výrobní. Ale s veľkovýrobou, ako som už spomenul, sa Rafanove Gule porovnávať nedajú. Guličky majú hrubú štruktúru, uvoľňujú atraktanty, rozpadajú sa. Tým, že sú vyrobené pre moju vlastnú potrebu, sú veľmi atraktívne. Niekomu sa môžu zdať mäkké na kobrovanie alebo napichovanie. Tu je to potrebné vnímať tak, že presne také ich chcem mať ja. Sú stavané na môj štýl chytania, čo je špecifické, ale nie je to chyba. Naopak, ak potrebujem mať guličky pevnejšie, vyberám si ich z vreca a nechám dosušiť v priedušnom vaku určenom na prechovávanie/sušenie boilies. Toto samozrejme s „hotovkami“ veľkých výrobcov robiť nemusíte. Ale presne to sú instantné vlastnosti, ktoré sa mi nepáčia. Mne vyhovuje, že sa k nim môžem správať tak, ako k doma rolovanému boiliesu.
 

4. Z čoho a kde sa vyrábajú?

Tieto guličky sa vyrábajú z bežne dostupných komponentov v čo možno najvyššej kvalite. Je potrebné docieliť to, aby suroviny potrebné na výrobu boli trvalo dostupné a nemuseli sa počas výroby meniť dodávatelia a podobne. Podobné zmeny majú vždy vplyv na štruktúru, zloženie a iné vlastnosti daného typu boilies a to mi nevyhovuje.
 5. Aké príchute sú k dispozícii?

V súčasnej dobe sú to tri varianty. Ako prvý by som spomenul Hot Protein, ktorý je stavaný skôr na rýchle chytanie na množstvo záberov. Nie je nijako cielene selektívny. Funguje skvele v studenej vode, rovnako tak sa naň dobre chytá aj v bežnej sezóne.
 
Druhým variantom je Krill Oliheň, ktorý už je viac selektívny. Funguje od začiatku leta v teplejšej vode, a potom až do zimy.
 
Ako tretí v poradí vznikol Frank, čo je frankfurtská klobása miešaná s hruškovou esenciou. Je veľmi atraktívny, ale chytá prevažne v chladnejšom období. Podľa mňa je ideálny od septembra až do jari. Asi by som Franka nepoužíval v horúcich letných mesiacoch.


6. Prečo práve pikantná príchuť Hot Protein?

To je vlastne úplne prvý variant, ktorý vznikol. Vždy som mal rád veľmi pikantné komponenty. Chilli papričky, rôzne korenia, ostré esenciálne oleje a podobne. Nie som jediný, kto má presne toto rád. Na tomto základe vznikol tento variant boilies. Práve na báze pikantných paprík s nádychom proteínu, čo je ďalšie nezameniteľné lákadlo pre všetkých veľkých kaprov.
 


7. Sú Rafanove Gule vhodné pre rekreačný alebo športový rybolov? 

Áno, sú jednoducho robené na krátke vychádzky, pokojne treba len na hodinku, dve, tri. Samozrejme, že sa na ne dá chytať aj dlhodobo. Každopádne mi vyhovujú práve na krátke vychádzky. Tie doby, kedy som mal veľa času tráviť pri vode niekoľkodňovej alebo skôr týždennej výpravy sú dávno preč. Dnes je to u mňa vo väčšine prípadov len otázka jedného večera, jednej noci, maximálne víkend od piatku do nedeľného rána.


8. Akú najväčšiu rybu si s nimi chytil? 

Doteraz som mal nachytaných veľa veľkých rýb. Neviem, či to bolo o šťastí, alebo nejaké umenie. Ale dlho sa mi nedarilo chytať tie úplne TOP ryby, ako by som si predstavoval. Buď to bolo z dôvodu, že som nenavštevoval revíry alebo miesta s výskytom takých rýb a nenaháňal som sa vyložene za veľkými rybami.
 
Od tej doby, čo používam práve Rafanove Gule, na ktorých výrobe sa môžem naozaj podieľať, som si zdvihol svoj vlastný český osobák rybami cez 25 a 26 kg a nachytal som na ne veľa ďalších veľkých rýb. A nie som jediný, kto má podobné úspechy. Môj známy mal pred dvoma rokmi osobný rekord okolo 20 kg a v minulom roku sa mu podarilo ho 7x prekonať práve s touto nástrahou.

 


9. Aké konkrétne úspechy si s nimi dokázal?

No tak tých úspechov bolo samozrejme viac. Keď to vezmem po závodnej stránke, tak vlastne od tej doby, keď toto boilies používam, tak našim teamom prinieslo veľké úspechy. Čo sa týka závodu IBCC v Maďarsku, tam sa nám aj vďaka týmto guličkám podarilo druhé miesto v TOP 5. Tento rok sa nám podarilo druhé miesto v sektore. Potom je to množstvo malých pretekov, kde sa nám darí vyhrávať alebo umiestňovať na debne. Najčerstvejším úspechom je práve výhra v závode Jizerská 50, čo je veľmi špecifický pretek na rieke Jizeře, ktorá je pre veľa rybárov tvrdým orieškom.
 
Najväčším úspechom je pre mňa to, keď mi ľudia píšu svoje otázky. Ja im podľa toho odporučím ideálny variant. Potom dostávam spätnú väzbu, že ľudia vyhrajú preteky alebo si chytia životnú rybu, ktorú doteraz nemali. Tá nadšenosť a spokojnosť mi vlastne dáva najviac.

V článku nájdete tieto produkty

Dipované Boilie Rafanove Gule 300gr Hot Protein 20mm Dipované Boilie Rafanove Gule 300gr Hot Protein 20mm
Ihneď k odoslaniu > 10 ks, ďalšie podľa dostupnosti
8,29 €
Boilie Rafanove Gule 1kg Hot Protein 20mm Boilie Rafanove Gule 1kg Hot Protein 20mm
Momentálne nedostupné
12,46 €
Obaľovacia Pasta - Cesto Rafanove Gule 180gr Obaľovacia Pasta - Cesto Rafanove Gule 180gr
Dostupnosť podľa varianty
6,63 €
Vyberte variantu
Plávajúce Boilie Rafanove Gule 14mm 50gr Hot Protein Plávajúce Boilie Rafanove Gule 14mm 50gr Hot Protein
Ihneď k odoslaniu > 10 ks, ďalšie podľa dostupnosti
7,04 €
Boilie Rafanove Gule 1kg Boilie Rafanove Gule 1kg
Dostupnosť podľa varianty
12,46 €
Vyberte variantu
Obaľovacia Pasta - Cesto Rafanove Gule 180gr Hot Protein Obaľovacia Pasta - Cesto Rafanove Gule 180gr Hot Protein
Ihneď k odoslaniu > 10 ks, ďalšie podľa dostupnosti
6,63 €
Dipované Boilie Rafanove Gule 300gr Dipované Boilie Rafanove Gule 300gr
Dostupnosť podľa varianty
8,29 €
Vyberte variantu
Rafanove Gule - Akčné Darčekové Balenie Hot Protein Rafanove Gule - Akčné Darčekové Balenie Hot Protein
Momentálne nedostupné
41,63 €
Plávajúce Boilie Rafanove Gule 14mm 50gr Plávajúce Boilie Rafanove Gule 14mm 50gr
Dostupnosť podľa varianty
7,04 €
Vyberte variantu

6 dôvodov, prečo nakúpiť u nás

Spoznajte nás
  • Doprava pri nákupe od 70 € zadarmo

  • Založené v roku 2000 - tradícia predaja už 22 rokov

  • Benefity pre stálych aj nových zákazníkov

  • Možnosť vrátenia tovaru do 30 dní

  • Najširší sortiment - v ponuke viac ako 100 000 produktov

  • Rybolovu rozumieme - v teame je aj majster sveta

Hodnotenie našich zákazníkov

Ďalšie hodnotenie zákazníkov

100%

Overený zákazník

rychle a bezchybne dodanie
  • rychle dodanie

100%

Overený zákazník

Nič
  • Rýchle doručenie a výborné ceny.