Menu
Späť
Prihlásenie
a registrácia
Späť
Po - Št: 9–12 h a 13–16 h, Pia: 9–14 h
+421 220 570 777

ZĽAVOVÝ PROGRAM

pre získanie zľavy až 18% sa prihláste alebo registrujte
Úvod Magazín Zaujímavosti ROZHOVOR: Obor z českej zväzovky v podaní Kuby Tůmy

ROZHOVOR: Obor z českej zväzovky v podaní Kuby Tůmy

Kuba Tůma, člen nášho Tropic Fishing Teamu a legendárny sumčiar, má na konte ďalší fantastický úlovok. Tentokrát sa mu podarilo vytiahnuť z českej zväzovky sumca s neuveriteľnou mierou 222 cm! Kubu sme bezprostredne potom vyspovedali a radi by sme vám priniesli detaily o love jeho tohtoročného osobáku. Ďalej vám prezradíme, bez čoho sa nezaobíde, kde najradšej chytá, a čo ešte tento rok chystá.1. Čau Kubo, gratulujeme k brutálnemu úlovku! Pamätám si, ako si minulý rok hovoril, že už sa v ČR asi nemáš kam posunúť a bum, tento rok si tomu nasadil ešte korunku. Povieš nám niečo o aktuálnej sezóne?
 

Ahoj, moc ďakujem za odozvu. Táto obluda síce nebola môj osobák, obsadila 3. miesto mojich TOP sväzových sumcov, ale asi zostane naj rybou tejto sezóny.
 
Už skoro na jar som to odpálil niekoľkými veľkými kaprami, ktorí mi urobili veľkú radosť. Ale to, čo ma najviac baví, prišlo až po zahájení. Začiatok bol fakt masaker. Prvý predĺžený víkend na sumcoch som behom prvých dvoch nocí urobil takmer 15 záberov, teda 4-5 za noc. Vždy na inom mieste. Ale totálny masaker prišiel až poslednú noc na poslednom mieste. Prišlo neskutočných 8, možno aj 10 záberov. Hneď večer prišla ryba väčšia než 160 cm. Potom séria záberov od menších rýb. To som ešte netušil, že noc zakončím rannou príšerou, ktorá bude mať parádnych 214 cm!
 
Ďalšie 3 víkendovky som urobil vždy rybu 190+. Teraz tomu sucho moc nepridáva a ryby sú veľmi opatrné. Aj tak som na novej vode chytil v pondelok ďalšiu rybu nad 190 cm. Medzi tým ešte mnoho iných.


2. Akú taktiku lovu si zvolil? Si skutočný talent, poznám veľa sumčiarov, ale tvoje úlovky sú v ČR fakt bomba!

Moja taktika je byť hlavne dobre pripravený. To znamená mať na výpravu dostatok nástražných rýb. Väčšinou prídem v nedeľu od vody, vybalím veci, a ešte obetujem zbytok dňa chytaním nástražiek. To isté ma čaká v týždni, kedy dochytávam nástražky po práci. A to, aj keď robím denne 10 a viac hodín – žiaden krátky a dlhý týždeň. Po takom výkone je každý sumec zaslúžený.
 
Ďalej zmienim striedanie hĺbok, zmeny veľkosti a druhu nástražnej ryby. Hlavne byť nenápadný. A to ako na brehu, tak aj s tým čo namáčam do vody. Celkovo je sumčiarina ďaleko komplikovanejšia než napríklad kaprárina. Potom sú fígle, ktoré si nechám pre seba. Každý rybár by mal mať svoje tajomstvá.


3. Kde také monštrá chytáš? Na nejakej veľkej priehrade alebo na rieke?

Najradšej chytám sumcov na riekach, ale aj veľké priehrady a štrkovne majú svoje kúzlo. Na sumčiarine ma asi najviac bavia tie brutálne zábery. Niekedy sa prút ohne tak, že nejde ani vytiahnuť zo stojanu. Prúd v rieke tomu ešte pridá. Nedávno som mal na prúdnejšom úseku tak brutálny záber, že sa mi pri záseku pretočilo sedlo multiplikátoru. Škoda prútu, ale spomienka asi zostane navždy. Chcem tým povedať, že chytanie na rieke ma proste baví, a to nielen v sumčiarine.
 

4. Vymenuj aspoň 3 veci, bez ktorých by si sa pri love takého sumca neobišiel. 

Ako prvú by som zmienil kvalitnú prechovávaciu sieťku s pogumovanou sieťou. Nástražky musia vydržať v čo najlepšej kondícii. Ďalej by som nedal dopustiť na multiplikátory a dostatočne citlivé prúty, žiadne žuvačky. Dôležitý je pre mňa aj echolot. Niekoľko rokov som odchytal s prastarým malým echolotom, ktorý mal prasknutý displej. A išlo to. Tento rok som si urobil radosť a kúpil som si Hook Reveal 9.
 

5. Aké máš tento rok ešte plány?

S kamarátom by sme chceli na jeseň podniknúť výpravu do zahraničia. Spoznať niečo nové a vyskúšať menej známe vody. Všetko je zatiaľ predbežné, ale dúfame, že to dobre dopadne.
 

6. Tešíš sa na Tropic Fishing Challenge na Tankáči?

Je to už druhá takáto akcia s Tropic Fishing Teamom. Tá prvá, minuloročná na Hněvkovicích sa mi páčila. Spoznal som nových ľudí, novú vodu aj na rybu sme sa pozreli. Takže jasne, že sa teším na ďalšiu takúto akciu!
Viac tipov a trikov, ako chytať tie najväčšie sumce v ČR, vám možno Kuba Tůma prezradí osobne v rámci akcie Tropic Fishing Challenge, kde sa mimo iného stretnete aj s Rafanom, Ľudom Vítekom, Honzou Hubkou, Danem Žaludem a ďalšími členmi teamu. Čo všetko si užijete? To sa dozviete v článku.
 

V článku nájdete tieto produkty

Prút Black Cat Solid Bank 2,90m 100-500gr Prút Black Cat Solid Bank 2,90m 100-500gr
Dostupnosť 5-7 dní
216,61 €
Sonar Lowrance Hook Reveal 9 so Sondou TRIPLESHOT Sonar Lowrance Hook Reveal 9 so Sondou TRIPLESHOT
Ihneď k odoslaniu 1 ks, ďalšie podľa dostupnosti
868,29 €
Multiplikátor Black Cat Buster LH BCB 650 Multiplikátor Black Cat Buster LH BCB 650
Dostupnosť 5-7 dní
331,67 €
306,15 €
Sieťka Black Cat Bait Tunnel Sieťka Black Cat Bait Tunnel
Dostupnosť 5-7 dní
70,36 €
58,45 €

6 dôvodov, prečo nakúpiť u nás

Spoznajte nás
  • Doprava pri nákupe od 70 € zadarmo

  • Založené v roku 2000 - tradícia predaja už 22 rokov

  • Benefity pre stálych aj nových zákazníkov

  • Možnosť vrátenia tovaru do 30 dní

  • Najširší sortiment - v ponuke viac ako 100 000 produktov

  • Rybolovu rozumieme - v teame je aj majster sveta

Hodnotenie našich zákazníkov

Ďalšie hodnotenie zákazníkov

100%

Overený zákazník

Velmi rychle dodanie Uplna spokojnost

100%

Overený zákazník

bezproblémový obchod ako vždy