Menu
Späť
Prihlásenie
a registrácia
Späť
Po - Št: 9–12 h a 13–16 h, Pia: 9–14 h
+421 220 570 777

Vrátenie nevhodného darčeka

Nevhodné darčeky môžete vracať do 31.1.2023. Viac informácií nájdete tu
Úvod Magazín Zaujímavosti Ohliadnutie za Tropic Fishing Team Challenge 2022

Ohliadnutie za Tropic Fishing Team Challenge 2022

Od piatku 30. 9. do nedele 2. 10. prebehol na prekrásnom športovom revíre Tankáč – rybník Novodrvorský 1, v správe vojenských lesov a statkov divízie Mimoň, VIP závod s názvom Tropic Fishing Team Challenge 2022.


Ohliadnutie za Tropic Fishing Team Challenge 2022

Od piatku 30. 9. do nedele 2. 10. prebehol na prekrásnom športovom revíre Tankáč – rybník Novodrvorský 1, v správe vojenských lesov a statkov divízie Mimoň, VIP závod s názvom Tropic Fishing Team Challenge 2022.
 
Išlo o prvý ročník unikátneho rybárskeho závodu organizovaného našou spoločnosťou Tropic Fishing, v ktorom sa proste sebe stretli dvojice rybárov, ktorú vždy tvoril jeden členom nášho Tropic Tishing Teamu ak nemu nalosovaný rybár z radov našich najvernejších zákazníkov. Vyžrebovaným šťastlivcom mohol byť akýkoľvek zákazník Tropic Fishing. Vybrali sme je totiž po takmer 4 mesiacoch trvajúcej súťaži, ktorá bežala na našom e-shope.
Podmienkou účasti v žrebovaní bolo, vložiť si do objednávky ako darček k objednávke lístok do zlosovanie. Zo všetkých riadne zapojených súťažiacich zákazníkov som vo veľkom finále vyžrebovali celkom 10 šťastlivcov, ktorí ako výhru dostali štartovné do pretekov Tropic Fishing Team Challenge 2022.
 

Prípravy a žrebovania tímov

Z dôvodu náhlej choroby však bohužiaľ nemohol na poslednú chvíľu jeden výhercov doraziť, a tak sa nakoniec samotného závodu zúčastnilo celkom 9 závodných dvojíc. Náhodné žrebovanie do samotného závodu nominovalo nasledujúce dvojice, ktoré si ďalším kolom žrebovania rovno vyžrebovali aj svoje lovné miesta a to nasledovne (brané od 1. na hrádzi po 9. pri prítoku):

1. Jakub „Kollyk“ Kolář a Luděk Dušek
2. Jakub Tůma a Vojtech Karch
3. Daniel Žaluď a Karol Bláha
4. Honza ,,Carpkiller ‘‘ Hubka a Karel Škranka
5. Radok „Riversniper“ Kubánok a Otto Viterna
6. Jiří ,,Kunys '' Kuhn a Vladislav ,, Samec ''Samolewicz
7. Aleš „Rafan“ Moc a Martin Vilín
8. Filip Schleif a Tomáš Bílik
9. Daniel Válek a Ján Vild

Ako všetci členovia Tropic Fishing Teamu, tak aj naši zákazníci, sa spoločne zišli na brehu revíru Tankáč už v piatok okolo obeda. Po prvom spoločnom raute, kedy prebehlo aj krátke vysvetlenie pravidiel riaditeľom závodu Davidom „Mardou“ Maryskom, sa závodná dvojica rozbehli na svoje vyžrebované miesta. Všetci sa ihneď pustili do práce. Ako so stavbou svojich táborov, tak samozrejme aj do príprav rybárskeho vybavenia, a to rovno pre niekoľko rôznych rybolovných techník.

Preteky sme sa ako usporiadatelia totiž rozhodli pojať v štýle Všetkobranie (overený koncept na tomto revíre). To znamená, že cieľom závodu nebolo zamerať sa iba na jeden rybí druh, ako býva na väčšine iných závodov zvykom. Naopak – cieľom našej Tropickej challenge bolo nachytať čo najviac jednotlivých rybích druhov a samozrejme v čo najväčšej veľkosti. To motivovalo jednotlivé tímy k love všetkými možnými rybolovnými technikami od plávanej, cez feeder, položenú a lov na boilies až po prívlač.
 
Bodovanie bolo vymyslené nasledovne: za každý jeden rybí druh dostal príslušný tím jeden bod. Ďalší bod potom mohli získať ulovením najväčšieho jedinca z každého rybieho druhu, alebo uloviť druh, ktorý sa nepodarilo uloviť nikomu inému.

Všetko je pripravené, závod začína

Samotný závod sa začal o 16:00. Od tej chvíle už na hladinu revíru pravidelne dopadali prívlačové nástrahy na lov dravcov, plaváky pre lov na plávanú alebo krmítka, olovká i zakrmovacie rakety a guličky boilies. Bolo skvelé pozorovať, ako na závod každý jednotlivec pristúpil po svojom. Niektorí zakŕmili a nahodili na veľkých kaprov, iní sa pustili do prívlača zacielené samozrejme na miestne dravce. Ale prevažná väčšina pretekárov vytiahla aj prúty a biče na plávanú, čo sa ukázalo ako úplne kľúčová taktika.


Ešte toho večera sa všetci účastníci postupne vystriedali v hlavnom tábore, kde sme vybudovali kvalitné zázemie na prípravu a výdaj teplej stravy pre všetkých rybárov. Za tento luxus chceme poďakovať partnerom závodu - libereckej spoločnosti Celtima, ktorá nám na tento účel prepožičala úplne luxusné stany nožnicového typu. Tie všetkých účastníkov ochránili pred nepriazňou počasia, rosou aj chladom. Ďalej tiež hlavnému šéfkuchárovi Jirkovi Kunysovi Kuhnovi, ktorý dopredu navaril polievky, omáčky a ďalšie dobroty, na ktorých sme si všetci veľmi pochutnali! Ďakujeme!

Rybári si totiž v priebehu závodu mohli pochutnať na dobrotách ako napr.: domáce polievky, chlebíčky, čerstvé pečivo a vajcia, štrúdly, naozaj luxusný guláš, steaky a hermelíny z grilu, ale aj legendárny smažák s hranolkami! Skrátka všetci pretekári mali k dispozícii časové okná pre pokojné pochutnanie si na pravidelné raňajky, obed aj večeru.
 

Hladký priebeh akcie v priateľskej atmosfére

Závod sa niesol skutočne čisto v priateľskom duchu a nikomu apriori nešlo ani tak o víťazstvo, ako o pokec a strávený čas pri vode s ostatnými kolegami rybármi či kamarátmi z tímu žijúcimi napríklad až na druhej strane republiky, s ktorými sa tak logicky bohužiaľ príliš často nestretneme.Najväčším zabávačom celej akcie sa stal najnovší prírastok v našom pomyselne rodinnom Tropic Fishing Teamu – Radek „River Sniper“ Kubánok. Ten svojim humorom a vtipmi bavil všetkých zúčastnených tak exkluzívne, že sa im často ani nechcelo vracať na lovné miesta a pretekať. A presne to bolo aj naším cieľom. Nechceli sme usporiadať závod na život a na smrť s maximálnym fokusom na samotný výsledok. Išlo nám skôr o vytvorenie nových priateľstiev a príjemné uvoľnenej atmosféry.

Závod trval takmer 40 hodín. Na brehu jazera sme teda strávili úplne fantastické 3 dni a dve noci. Nočné teploty už padali hlboko pod 10 stupňov a preverili tak kvalitu nielen našich bivakov, ale najmä našich spacákov a hrejivosť nášho oblečenia.

Počasie cez deň sme však mali objednané luxusné a okrem úplného záveru závodu, kedy nám trošku na balení a na samotné vyhlásenie víťazov celého závodu trošku spŕchlo, panovalo krásne babie leto.

Ako to celé dopadlo, a ktoré druhy rýb boli najčastejším úlovkom?

Najčastejším úlovkom sa stala biela ryba v podobe plotíc a červeníc. Ďalej bol častý pleskáč – ako veľký, tak aj pleskáč malý. Už o niečo vzácnejší bol úlovok hrúzika a z drobných rybiek sa tou najvzácnejšie stala slnečnica, ktorú ulovil iba jeden jediný team, ktorý na koniec aj po zásluhe vyhral celé preteky, ale o tom až neskôr…

Samozrejme ďalším pomerne častým úlovkom boli kapry. A čo nás všetkých bohužiaľ nemilo prekvapilo, bola úplná apatia amurov a hlavne lieňov, na ktorých lov je inak tento revír doslova vyhlásený, a na ktoré sme sa tešili najviac. Práve tu, na revíre Tankáč – rybník Novodvorský 1, sa totiž každoročne organizuje závod v love veľkých lieňov s názvom Linobráni. Nie sú tu výnimkou úlovky lieňov cez 50 aj 60 cm. A dokonca sa začína počuť aj ulovenie lieňa s dĺžkou okolo 70 cm, čo je úplne fantastické! Bohužiaľ, v tomto už jesennom termíne, ich aktivita klesla na doslova bod mrazu. A tak lieňa s dĺžkou 41 cm ulovil iba jeden jediný tím loviaci v samotnom strede jazera, na mieste číslo 6.


Ďalším pomerne častým úlovkom bol ostriež. Alebo skôr ostriež ulovený omylom na plávanú. Ale dva tímy dokázali cielene vyvláčiť aj pekné ostrieže, Honza Hubka o dĺžke 33,5 cm a pozor Aleš „Rafan“ Veľmi toho najdlhšieho s dĺžkou 37 cm!

Celkom 4 tímy dokázali vyvláčiť aj zubatú doktorku našich revírov - miestnu šťuku! Tú vôbec najdlhšiu, a zároveň aj najdlhšiu rybu celého závodu, ulovil tím na mieste číslo 4 - Honza Hubka a Karel Škranka, kedy ich vyvláčená šťuka merala úctyhodných 92 cm.Čo však všetkých pobavilo, bola skutočnosť, že práve Honza (kedysi Carpkiller) sa svojim vyžrebovaným parťákom Karlom, neulovili ani jediného kapra a stali sa tak terčom priateľského posmechu, samozrejme najviac zo strany Rafana. Aj to však k závodu patrí a pravda je taká, že Honza svoje kaprové prúty vôbec nevytiahol a lovil cielene na plávanú, na feeder a prívlačie.
 

Vyhlásenie víťazov pretekov

Prvé miesto finálne obsadil tím s celkovým súčtom 14 bodov, loviaci na mieste číslo 8, menovite: Aleš „Rafan“ Moc a Martin Vilín! Gratulujeme!

Na druhom mieste sa umiestnil tím s celkovým súčtom 9. bodov loviacich na mieste číslo 4, vo zloženie Honza „Carpkiller“ Hubka a Karel Škranka, ktorí zároveň ulovili aj najväčšiu rybu závodu, šťuku o dĺžke 92 cm.

Krásne tretie miesto ulovil tím, ktorý sa usadil na mieste číslo 6, teda dvojica Jiří Kuhn a Vladislav Samolewicz. Skončili aj s 9 bodmi, ale bohužiaľ v ich neprospech rozhodol podľa pravidiel dlhšia červenica ulovený tímom na druhom mieste.

Prvé tri miesta boli po zásluhe odmenené trofejami za výborné výkony. Ale aj všetci ostatní zúčastnení rybári dostali pamätnú trofej symbolizujúcu ich účasť a výkon na tomto, trúfame si tvrdiť exkluzívne, napínavé, a hlavne veľmi zábavné preteky s názvom Tropic Fishing Team Challenge.Za nás, teda za usporiadateľov, hodnotíme túto akciu veľmi kladne a myslíme si, že sa jednoducho podarila. Veríme, že si ako členovia nášho teamu, tak najmä naši zákazníci, závod spoločne užili. Vzájomne sme sa utvrdili v tom, že je to správna cesta, ktorou sa chceme vydať aj v ďalších rokoch. Nielen preto už teraz pomaly, ale iste pripravujeme, plánujeme a vymýšľame ďalší ročník tohto závodu pre rok 2023. A či už prebehne na rovnakej lokalite alebo kdekoľvek inde, budeme sa tešiť na ďalších rybárov z radov našich verných zákazníkov, pre ktorých to vlastne celé robíme!

Z celej akcie sme si pre vás dovolili zostrihať aj video reportáž, takže prajeme príjemnú pohľad!Tropic Fishing
„Robíme rybárom radosť!“

6 dôvodov, prečo nakúpiť u nás

Spoznajte nás
  • Doprava pri nákupe od 70 € zadarmo

  • Založené v roku 2000 - tradícia predaja už 22 rokov

  • Benefity pre stálych aj nových zákazníkov

  • Možnosť vrátenia tovaru do 30 dní

  • Najširší sortiment - v ponuke viac ako 100 000 produktov

  • Rybolovu rozumieme - v teame je aj majster sveta

Hodnotenie našich zákazníkov

Ďalšie hodnotenie zákazníkov

100%

Overený zákazník

Skvelé, nakupujem tretí rok a nikdy som sa nesklamal

90%

Overený zákazník

  • rychle dodanie