Menu
Prihlásenie
a registrácia
Po - Št: 9–12 h a 13–16 h, Pia: 9–14 h
+421 220 570 777

VIANOČNÁ GARANCIA VRÁTENIA TOVARU

OBJEDNANÝ TOVAR JE MOŽNÉ VRÁTIŤ DO 31.1.2022 A RIADI SA ODSTÚPENÍM OD KÚPNEJ ZMLUVY
Úvod Magazín ROZHOVOR: Svetový úspech na Predator Tour

ROZHOVOR: Svetový úspech na Predator Tour

Česká rybárska scéna zažila ďalší svetový úspech v love dravcov z lode! Ostrieľaný rybár Jan Hubka spolu s kolegom Jakubem Kolářem vybojovali cenné umiestnenie v TOP 10 na prestížnom rybárskom závode.


V júli tohto roku sme vás informovali o obrovskom úspechu dvoch českých lodných posádok v závode World Predator Classic, pravidelne poriadanom v Holandsku, v ktorom Tropic Fishing Illex team v zložení Jan Hubka a Jakub Kolář obsadil celkovo druhé miesto a Westin Fishing team v zložení Radek Filip a Martin Štěpka získal miesto tretie. 

Na rovnakých revíroch, obrovských holandských nádržiach Hollands Diep a Harringvliet, kde dĺžka závodnej trate dosahuje viac ako 60 kilometrov, sa konal minulý týždeň ešte väčší závod v love veľkých dravcov z rýchlostných lodí – a to fenomenálny a všetkými špecialistami lovu dravcov rešpektovaný Predator Tour.

Ako prebieha obrovský závod Predator Tour? 

Tento závod je špecifický nielen rozlohou vodnej plochy, na ktorej sa koná, ale tiež napríklad svojou hojnou účasťou, pretože sa ho pravidelne účastní 100 a viac posádok. Unikátny je tiež svojim bodovacím systémom. Teami majú napríklad za ciel behom troch závodných dní uloviť čo najväčšie šťuky, zubáče a ostrieže. Ulovením troch najväčších kusov od každého druhu (9 rýb celkom) naplní minimálnu lovnú hranicu stanovenú pre každý druh zvlášť. Team potom získa 1000 bodov ako bonus za splnenie tzv. fullhouse – plnej bodovacej karty. Tento bonus je následne pripočítaný k súčtu dĺžok všetkých 9 ulovených dravcov a výsledný počet centimetre/bod určuje poradie v celkových výsledkoch.Ulovenie všetkých 9 rýb – fullhouse – je dôležité ako pre umiestnenie vo výslednej tabuľke, tak pre získanie rezervácie vstupeniek na ďalší rok. O závod je obrovský záujem, chcú sa naň dostať rybári z celej Európy, a preto je naozaj zložité vstupenku získať. Každoročne sa na závod hlási približne 200 nových lodí, zatiaľ čo voľných vstupeniek býva zhruba 30 až 50, teda sa losuje zo všetkých prihlásených teamov.

Tento ročník dokončilo celkom 104 posádok, z nich 4 lode boli české a dve z nich naviac lodní prívlačoví reprezentanti, úspešní majstri sveta z Anglicka (2018) a Juhoafrickej republiky (2019) – Jan Hubka s Jakubem Kolářem za Tropic Fishing Illex a bratia David a Tomáš Koudelkovi za RNK a Zeck Fishing. Ďalšie dve posádky tvorili taktiež skúsení závodníci – Jan Šafránek a Jiří Novák za Bestangler Shop, Jiří Koláček a Jaromír Liška, usporiadatelia najväčšieho českého lodného závodu King of The Lake.
 

Ako prebiehal Predator Tour 2021? 

Plnú bodovaciu kartu sa podarilo nachytať len 71 lodiam zo 104, ktoré závod dokončili. Všetky 4 české lode Fullhouse dokázali nachytať, čo je nielen obrovský úspech, ale predovšetkým možnosť sa zúčastniť ďalšieho ročníka. V tomto obrovskom závode je cenovo ohodnotených celkom 20 najúspešnejších posádok.České lode uspeli nasledovne: bratia Koudelkové 71. miesto, Liška-Koláček 68. miesto. V TOP 20 sa umiestnil team Šafránek-Novák, a to na krásnom 19. mieste. V TOP 10 nielen tento rok, ale aj historicky najlepšieho českého umiestnenia dosiahla posádka Hubka-Kolář za Tropic Fishing Illex, ktorí doslova vybojovali úžasné 9. miesto! Je potreba zdôrazniť, že tohoto závodu sa pravidelne účastní svetová absolútna špička v love dravcov z lode, teda skúsení závodníci aj sponzorované hviezdy mnohých svetových rybárskych a lodných značiek ako je Shimano, Daiwa, Abu Garcia, Berkley, Mercury, Lund Boats, Lowrance, Humminbird, Giunki, Illex, Westin, Rapala atď. Zbytok posádok tvoria miestny rybársky sprievodcovia a skúsení majitelia rýchlych prívlačových lodí z celej Európy.

Konkurencia je naozaj extrémna a štartovné pole je nabité menami skutočných legiend v love dravých rýb, ako je Nils Gabsa – Daiwa, Tomas Engert – Illex/Gunki, Jelle de Jong – Berkley/Abu/Lowrance, Hendry Vis, Sean Vit – Savage Gear, Jean marc Brison – Fox Rage, Kris Broeckx – Westin, Herbert Zveires – Fish und Fang a desiatky ďalších.

Pohľad závodníka: Jan „Carpkiller“ Hubka

Taká konkurencia je jeden z dôvodov, prečo sa české posádky do Holandska vypravili s predstihom a venovali sa intenzívnemu tréningu. Ako taký tréning prebieha nám v rýchlosti popíše jeden z úspešných závodníkov Jan „Carpkiller“ Hubka z Tropic Fishing Illex:„Do Holandska sme sa s parťákom Jakubem vypravili na celkom dva týždne preto, aby sme mali dostatok času na kvalitný a komplexný tréning spočívajúci v prieskume čo najväčšej vodnej plochy a objavenia čo najväčšieho možného počtu spoľahlivých lovných miest pre jeden alebo ideálne viac lovných druhov rýb. Nie je to len o objavení správnych miest, ale tiež o vyskúšaní najúspešnejších taktík, ako na mieste loviť, na čo loviť, ale tiež kedy je na konkrétnom mieste alebo v danej oblasti najlepší čas loviť… 

Aby to nebolo také jednoduché, priehrady sú napájané niekoľkými riekami a spojené s morom len "dverami", teda sú ovplyvnené ako prílivom a odlivom, tak hladinou a teplotou  pritekajúcich riek, morskou salinitou, a tiež pre Holandsko typickými silnými vetrami. Tieto revíry sme tento rok navštívili už po druhé, čo nám veľmi pomohlo, mohli sme tak stavať na skúsenostiach z júna.

Nie všetko ale fungovalo rovnako ako v lete, a tak nezostávalo než tráviť na vode maximum možného času, ktorý nám počasie dovolilo, teda od úsvitu do súmraku, prakticky každý deň okrem asi dvoch, kedy nám počasie vôbec neumožnilo vyplávať kvôli rozbúrenej vodnej hladine. 

 Posádka nachytala giga dravce!Každopádne to boli opäť jedny z našich najlepších dní strávených na vode a nám sa znova podarilo uloviť niekoľko naozaj exkluzívnych úlovkov. Behom tréningu sme najväčšiu šťuku ulovili o dĺžke 116 cm, tá sa tak stala mojim novým osobným rekordom. V závode potom parťák Kuba dostal naši najväčšiu šťuku – rovných 100 cm! Najväčší zubáč na tréningu mal 78 cm, v závode 67,4 cm, ostrieže sme nachytali v naozaj extrémnom množstve, najväčší na tréningu meral 49 cm a v závode 48 cm! Bol to jedným slovom rybársky SEN.

Podarilo sa nám vybojovať v tejto obrovskej konkurencii 9. miesto, čo obaja považujeme za obrovský úspech, pozrite sa na našu finálnu bodovaciu kartu, o moc väčšie ryby už behom závodu, kde je viac než 100 lodí, nachytať bez poriadnej dávky šťastia skoro ani nie je možné, naviac na revíre, ktorý sme obaja navštívili tretí krát v živote. Každopádne toto je smer, ktorým sa chceme do budúcna vydať – teda nielen sa zúčastniť ďalšieho ročníka Predator Tour, ale pokúsiť sa vybojovať ešte lepšie umiestnenie, čo znamená nachytať ešte väčšie dravce!”

6 dôvodov, prečo nakúpiť u nás

Spoznajte nás
  • Doprava pri nákupe od 70 € zadarmo

  • Založené v roku 2000 - tradícia predaja už 20 rokov

  • Benefity pre stálych aj nových zákazníkov

  • Možnosť vrátenia tovaru do 30 dní

  • Najširší sortiment - v ponuke viac ako 100 000 produktov

  • Rybolovu rozumieme - v teame je aj majster sveta

Hodnotenie našich zákazníkov

Ďalšie hodnotenie zákazníkov

100%

Overený zákazník

  • dobrý výber, prehľadná stránka, akcie

100%

Overený zákazník

Dobrá cena
Cookies nie sú sušienky
Zbierame anonymné dáta a meriame, aby sme náš web mohli ďalej vylepšovať. Súhlasíte so zberom cookies?